Czy faktycznie włosy można odżywić?

Na rynku jest setki tysięcy kosmetyków  typu - szamponów, odżywek do włosów, masek, serum z etykietą zapewniającą  odżywianie  włosów.  Tylko jak można odżywić włos, który faktycznie jest już martwym wyrostkiem keratynowym? Czy coś co jest już martwe można odżywić ? A może producenci kosmetyków do włosów mają na myśli części żywe włosa, czyli cebulkę włosową z mieszkiem i kanalikiem włosowym? I tu następne rozczarowanie. Części żywe włosa są w sposób perfekcyjny chronione  przed czynnikami zewnętrznymi, np. nawet po śmierci ciało jest już w rozkładzie, a włosy nadal rosną.

Dotychczasowe sposoby pielęgnacji włosów nie mają nic wspólnego z biologicznym odżywianiem włosów!Jedynie co jest możliwe to można ten martwy wyrostek keratynowy, zwany włosem np. nabłyszczyć silikonem, olejkiem lub pozbawić ładunków elektrostatycznych, aby się mniej plątały.

Porównam to do deski wyciętej z drzewa. Można ją wypolerować, pomalować lakierem, aby była gładka i błyszcząca, ale nie można jej odżywić. Podobnie jest z włosami.

Czy w związku z powyższym nie ma sposobu na wzmocnienie, odżywienie włosów?

Nasza firma LA VITTA Academy of Beaty dr Krzysztof Słoń znalazła sposób na realne biologiczne odżywienie włosów.

To odkrycie jest chronione patentem. Na bazie tego wynalazku powstała seria kosmetyków do pielęgnacji włosów szampon, odżywka (maska), serum. Efekty po zastosowaniu tych kosmetyków są  doprawdy zdumiewające. Już po jednym umyciu włosów szamponem, włosy w zauważalnym stopniu przestają wypadać. W dłuższym okresie czasu stają się grubsze i zagęszczają się.

Zastosowanie odżywki do włosów pozwala osiągnąć dodatkowe efekty. Wiemy jak regulować twardość uszczelki w kanaliku włosowym, przez który wydostaje się włos ponad skórę głowy. Wiemy też jak obniżyć tarcie, któremu podlega włos w tej podróży na zewnątrz. Obniżenie tarcia i zwiększenie elastyczności uszczelki ma dodatkowy dodatni wpływ na wzmocnienie włosów.

Zapewniając włosom optymalnie dobre warunki do wzrostu możemy w sposób wyraźny opóźnić proces siwienia włosów, a nawet odwrócić ten proces. Nowo wyrosłe włosy mogą znowu być w naturalnym kolorze. Ciekawe jest, że w cebulce włosowej są dwa rodzaje komórek macierzystych. 

Z jednych rodzi się włos, a z tych drugich barwnik do włosów. W starszym wieku, nieco już zmęczona cebulka włosowa, dochodzi do wniosku, że będzie dalej rodzić włosy, ale nie będzie ich barwić. Zaczyna się siwienie włosów. Jednak po zapewnieniu cebulce luksusowych warunków, decyduje ona o wznowieniu barwienia włosów.

Jak jednak można zapewnić w miejscu, gdzie rodzi się włos czyli w cebulce,  te dobre warunki do wzrostu włosów ? Otóż, jeśli nie można do cebulki dotrzeć wprost, to trzeba tzw. tylnymi drzwiami. Jest oczywiste, że jeśli do mocno ukrwionej cebulki włosowej dopłynie więcej krwi, to cebulka z tą krwią otrzyma więcej składników odżywczych. Podobnie jak roślina, jeśli w nawozie otrzyma więcej składników, urośnie większa i mocniejsza.

Tylko jak to zrobić, jak spowodować, aby do cebulki dopłynęło więcej krwi? Na tym polega ten wynalazek.  Substancją, która to powoduje jest diosmina, naturalny flawonoid otrzymywany z gorzkiej pomarańczy. Powoduje ona skurcz i rozkurcz naczyń krwionośnych. Im przekrój naczynia krwionośnego mniejszy, tym efekt działania diosminy jest większy. Cebulka włosowa jest gęsto opleciona  bardzo drobnymi naczyniami krwionośnymi. Dzięki temu, efekt działania diosminy jest wyraźny. Diosmina jest ciałem stałym, a musi dostać się na powierzchnię naczynia krwionośnego, aby zadziałać.  Jak to zrobić, tego już nie możemy zdradzić. Jest to tajemnicą firmy. Jedno tylko możemy napisać. Samo wsypanie diosminy do szamponu, tylko zepsuje ten szampon.

Problem łysienia

Czy stosując szampon i odżywkę z diosminą możemy zapobiec  łysieniu?

W pewnym stopniu tak.
Na pewno opóźnimy ten proces.
Ale to za mało.

Mamy jednak sposób , przynajmniej na łysienie androgenowe. Powodem tego łysienia jest hormon , ale nie testosteron lecz jego uwodorniona forma, czyli dwuhydrotestosteron. Dopiero ten hormon jest prawdziwym mordercą włosów. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i mniejszym stopniu kobiet. 

Do tego przejścia jednego hormonu w drugi potrzebny jest specjalny enzym. Blokując jego działanie, blokujemy proces łysienia androgenowego. Wiemy jak to zrobić. Nasze serum do włosów blokuje w blisko 100% działanie tego enzymu o nazwie 5-alfareduktaza.

Czy łysy może odzyskać włosy? Może jeśli tylko komórki macierzyste włosów nie całkiem jeszcze obumarły. Dzięki tym nowym kosmetykom do pielęgnacji włosów, włosy mogą odrosnąć np. w tak zwanych zatokach czołowych. Pierwsze niby włoski zaczną pojawiać się na granicy włosów i łysiny. W miarę upływu czasu obszar z nowymi włosami powiększy się, a włosy staną się normalne.

Na koniec.

W niedługim czasie LA VITTA wyprodukuje nowy doskonalszy szampon o jeszcze lepszych własnościach. Obecnie jest on już testowany.